top of page
חיפוש
  • cdyanos

ניהול בתים משותפים - 8 עובדות חשובות

עודכן: 3 בדצמ׳ 2021

ניהול בתים משותפים – שמונה עובדות חשובות

בעלי בתים רבים מוציאים בכל חודש הוצאות רבות על חשבון תשלום דמי וועד הבית, אך חלקם מעולם לא העמיקו באתגרים הרבים שמלווים את מלאכת הניהול הלוגיסטית של ועד הבית. החל משמירה קפדנית על ניקיון הבניין בכל יום בשנה, דרך טיפולי-תחזוקה חודשיים למערכות מורכבות, וכלה בטיפולים תקופתיים למניעת בלאי. אספנו עבורכם שמונה עובדות שכדאי לדעת על ניהול בתים משותפים:

1. ניהול בתים משותפים בתל אביב כמשימה מרתונית – כאשר מדובר בבעלי בתים שמטפלים לבד בכל נושא ניהול ועד הבית, מדובר למעשה במקבץ-משימות אשר מלווה אותם משך רוב ימות השנה ובדרך כלל בא על חשבון זמן איכות עם המשפחה או שעות עבודה. הצורך לעמוד בקשר עם גורמים כמו: מי שמנקה את הבית המשותף, הגנן, מי שאמון לטפל בזיפות הגג – לחלוטין יכול להיקרא מרתון, היות ועובדה חשובה אחת שאסור לשכוח היא שכלל משימות אלו באות מלוות בצורך להיות בקשר עם השכנים, על-מנת לדון בענייני טיפול בנכס, וכמובן – לגבות את דמי ועד הבית. אז נכון שישנם אנשים שמצטיינים בביצוע מספק של פעולות אלו ומגיעים אל קו הגמר עם בניין מטופח ומטופל בהיקף של 360 מעלות, אך אם נשאל בעלי בתים רבים, הם יספרו כי מדובר בחוויה מיותרת מבחינתם. לכן העובדה הראשונה שלנו, היא שניהול בתים משותפים שווה משימה מרתונית.

2. ניהול בתים משותפים בתל אביב : סבלנות־יתר בתהליך הגבייה יכולה לעלות ביוקר

הליך הגבייה מדיירים של דמי הוועד המתבצע על ידי חברה שמתמחה ברזי ניהול בתים משותפים הוא פשוט וקל, משום שהם מעניקים אפשרויות לתשלום גם בכרטיס אשראי. אם מתחילים להקל ראש בתהליך ומגלים סבלנות רבה כלפי דיירים שמשלמים דמי ועד בית באיחור או לא משלמים כלל, הבניין עשוי לסבול מקושי תקציבי. ניהול בתים משותפים בתל אביב הוא קשה שבעתיים בתחום הגבייה, משום שמדובר בדירות שכורות עם תחלופה גבוהה של דיירים.

3. וועד בית חיצוני ומקצועי יכול לחסוך טרדה רבה!

כאשר אחד הדיירים משמש כוועד הבית, הוא עשוי להיות נוקשה עם דיירים שהוא אינו מכיר, ופחות פורמלי עם שכנים שעימם הוא מיודד. שימוש בחברת ניהול בתים משותפים באמצעות חברה מקצועית, מבטיח יחס שווה והוגן לכל הדיירים.

4. ניהול בתים משותפים איכותי מעלה את ערך הנכס

כאשר יש חברה מקצועית המתמחה במשימות השונות של ניהול בתים משותפים, תוך זמן קצר ערך הנכס יכול לעלות. זאת משום שהשטחים המשותפים כמו הלובי, הגינה הציבורית ובוודאי טיפול במערכות בניין מורכבות יזכו לשדרוג משמעותי ולתחזוקה שוטפת. רוכשים פוטנציאליים לדירות עם ניהול בתים משותפים בתל אביב למשל, ישמחו לראות את ההבדל בין התקופה שדייר ניהל את הועד לחברה בעלת ניסיון.

5. ניהול בתים משותפים בתל אביב צריך להיות מלווה בתמיכה טלפונית שוטפת

אחד מהיתרונות שיש לניהול מקצועי הוא קו חירום הפועל 24 שעות ביממה שבעה ימים בשבוע. חברות המציעות שירות ניהול בתים משותפים בתל אביב, מוכנות בכל רגע לקריאות חירום כמו דיירים שנתקעו במעלית, בעיות חשמל או אינסטלציה דחופות וכן נזק שהתרחש בשטחים הציבוריים בבניין.

6. ניהול בתים משותפים: לא צריך להתחיל לחפש איש מקצוע לתיקון החשמל בלובי

חיפוש אנשי מקצוע אמינים, שיכולים להתקין גופי תאורה בבניין או לטפל בארון החשמל הראשי, עשוי להיות מאתגר במיוחד. בערים קטנות קל להשיג בעלי מקצוע, אך בערים גדולות יותר, זמינות בעלי המקצוע מוגבלת. לכן כאשר נעזרים בשירותים של ניהול בתים משותפים בתל אביב למשל, אשר מבצעת במקום הדיירים את כל ההליך מול בעל המקצוע הרלוונטי ומפקחת אחר עבודתו על הצד הטוב ביותר, חברת ניהול בתים משותפים פועלת מול מספר רב של אנשי מקצוע מומחים מכל התחומים, וכך היא יכולה לשלוח אותם לבניין בהתראה קצרה לתיקון איכותי ומהיר.

7. ניהול בתים משותפים בתל אביב: תחזוקה שוטפת למניעת בלאי

אם יצא לכם לאחרונה להיתקל בבתים ישנים שהתחזוקה בהם לקויה, כנראה שהגעתם לבניין שאינו מעסיק גורם חיצוני לניהול בתים משותפים. אחד היתרונות בהעסקה של גורם כזה, היא השמירה על תקינות הבניין באמצעות ביצוע בדיקות תקופתיות למעליות, למערכות החשמל ולמערכות האינסטלציה. בנוסף, אם יש צורך בשיפור תשתיות הכניסה לבניין כמו דרך האספלט לחנייה תל־אביבית פרטית, חברת ניהול בתים משותפים בתל אביב תאתר את אנשי המקצוע המתאימים ותבצע את התיקונים.

היות ומדובר בתחזוקה שוטפת למניעת בלאי – ברור כשמש כי בכל בניין מגורים יהיה צורך לטיפול חודשי בתחזוקת הבניין או הבית המשותף, יחד עם זאת בערים מרכזיות כמו תל אביב, רמת גן, גבעתיים והרצליה נרשם ביקוש רב יותר לצורך בגורמי ניהול ועד בית חיצוני.

8. שקיפות מלאה בניהול כספי הוועד על ידי חברת ניהול בתים משותפים

אחד היתרונות הבולטים ביותר של שימוש בשירותי חברת ניהול בתים משותפים בתל אביב הוא השקיפות המלאה בשימוש בכספי הוועד וההתייעלות המרבית באמצעות העסקה של אנשי מקצוע פרטיים אשר מספקים עבודות מכל סוג ובהתאם לצורך, לאחר הליך בדיקה והשוואת מחירים מול בעלי מספר אנשי מקצוע. יעילות מרבית מסייעת לנצל כראוי את כספי הוועד, ולכן הדרך החסכונית ביותר היא שימוש בשירות זה.

לסיכום, ניהול בתים משותפים יכול לשנות מקצה לקצה את הדרך שבה הבניין התנהל עד היום. אם אתם מתגוררים באזור המרכז חשוב שתדעו כי בעלי בתים רבים באזור החליטו 'בעד' העברת השרביט לחברה חיצונית ולו בשביל קצת יותר שקט נפשי. אם הנכם בעלי בתים בתל אביב והסביבה ואתם חשים כי משנה לשנה הטיפול בבית המשותף הופך מורכב יותר עבורכם, צרו קשר עם "הוועד" ותקבלו שיחת ייעוץ ללא עלות והצעה שווה לטיפול מקיף בנכס תוך שקיפות מקסימלית.


37 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page